Роз’яснення щодо внесених змін до Порядку надання житлових субсидій

З 1 травня п.р. набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 №300 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», якою внесені зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848.
Починаючи з травня 2017 року при призначенні субсидії:
— Змінено період врахування доходів.
— враховуються доходи за чотири квартали, що передують місяцю звернення, з якого призначається субсидія.
— непрацюючим пенсіонерам, які декларують відсутність в останньому місяці періоду, за який враховуються доходи, інших доходів, крім пенсії, до її середньомісячного сукупного доходу враховується розмір пенсії за такий місяць. На наступний період таким особам не враховуватимуться їх доходи у вигляді заробітної плати та доходи від підприємницької діяльності, якщо вони були непрацюючими пенсіонерами на кінець періоду, за який враховуються доходи.
Відповідно при розрахунку субсидії по сплаті ЖКП на наступний (неопалювальний) період у травні для домогосподарств, які отримували субсидію, враховуються доходи за період з квітня 2016 року по березень поточного року, а для непрацюючих пенсіонерів – розмір пенсії за березень 2017 року.
Для призначення субсидії для на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, як і раніше, враховуються доходи за попередній календарний рік.
— Запроваджується монетизація залишків невикористаних коштів субсидії на опалення.
Невикористані суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з газо- та електропостачання для індивідуального опалення в обсягах, що не перевищують вартості 100 куб. метрів природного газу або вартості 150 кВт•г електричної енергії, відтепер не залишатимуться на рахунках отримувачів в організаціях, а перераховуватимуться на особовий рахунок одержувача субсидії в банківській установі або виплачуватимуться через поштові відділення.
Списки осіб, у яких зазначаються відповідні суми невикористаної субсидії, підприємства – надавачі послуг до 1 червня подають до управління праці та соціального захисту населення.
Громадянам, які матимуть право на отримання частини невикористаної суми субсидії, повинні подати до Управління соціального захисту до 1 вересня відповідну заяву.
Невикористані суми субсидії на оплату послуг з централізованого постачання холодної та гарячої води і водовідведення за термін отримання останньої субсидії після закінчення опалювального сезону повертаються до державного бюджету і не підлягають монетизації.
— Врахування фактичних доходів
У розрахунок субсидії включаються фактичні розміри отриманих особою доходів, якщо в особи, яка досягла 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення субсидії, середньомісячний сукупний дохід менший від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, але яка протягом зазначеного періоду отримувала хоча б один із таких видів доходу: пенсію, стипендію, допомогу при народженні (усиновленні) дитини, допомогу по догляду
за дитиною до досягнення нею трирічного віку, допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, допомогу по догляду за інвалідом I та II групи внаслідок психічного розладу, допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам, допомогу по безробіттю, або особа не досягла 18-річного віку станом на кінець періоду, за який враховуються доходи.
Врахування фактичних розмірів доходів для інших категорій громадян під час призначення субсидії приймається рішенням конфліктної комісії.
— Право на отримання субсидії за наявності заборгованості з оплати послуг
Визначено, що у разі наявності простроченої понад два місяці заборгованості з оплати послуг права на призначення субсидії або подовження діючої субсидії на наступний період домогосподарство не має. Інформацію про наявність такої заборгованості надаватимуть підприємства-надавачі послуг.
Для відновлення дії субсидії з місяця, в якому дія її була припинена, громадянин має два місяці, для чого йому необхідно або сплатити заборгованість, або укласти договір про її реструктуризацію та надати підтверджуючі документи до управління праці та соціального захисту населення. У разі, якщо протягом двох місяців громадянин не вчинить дій по погашенню заборгованості, право на отримання субсидії набуде з місяця, в якому він документально підтвердить сплату заборгованості або укладе договір про її реструктуризацію. Зазначений строк для громадян може бути продовжений за рішенням конфліктної комісії за наявності поважних причин.
— Призначення субсидії за зареєстрованим місцем перебування.
У разі реєстрації місця перебування особи субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення на термін, що не перевищує шести місяців з дати реєстрації місця перебування. На наступний строк субсидія призначається за особистим зверненням громадянина після продовження реєстрації місця перебування.

Також постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 №300 внесені зміни до соціальних нормативів в частині встановлення соціальної норми житла для домогосподарств, що складаються з однієї-двох непрацездатних осіб. З 1 травня п.р. субсидія для оплати послуги користування житлом/управління багатоквартирним будинком, централізованого та індивідуального опалення (теплопостачання) для таких сімей становить 75 кв. м на домогосподарство.

Комментарии закрыты.

Сплатити за послугу
Пошук по сайту
Прилади обліку:
Шановний абоненте!
Ізюмське комунальне виробниче водопровідно-каналізаційне підприємство пропонує Вам передавати показники засобів обліку на електронну пошту ІКВ ВКП ikpvkp@i.ua до 20 числа щомісячно за формою: Особистий рахунок; ПІБ; Адреса; № лічильника; Дата; Показники; Контактний телефон.
Календар
Май 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Апр   Июн »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Вхід