Інформація про введення в експлуатацію ВНС-2 «Резерв»

Водопровідна насосна станція 2-го підйому Ізюмського водозабору збудована та здана в експлуатацію в 1967 році. Насосна станція обладнана 4-ма відцентровими насосними агрегатами: Насосний агрегат № 1 – Д 630-90 продуктивністю 630 м3 на годину та потужністю двигуна 200 кВт, насосний агрегат № 2 — Д 630-90, продуктивністю 630 м3 на годину, двигун 315 кВт, насосний агрегат № 3 Lowara NSCF 100-316/D286 продуктивністю 310 м3 на годину та потужністю двигуна 132 кВт, насосний агрегат № 4 ГІДРОВАКУУМ продуктивністю 320 м3 на годину і потужністю двигуна 75 кВт. В штатному режимі працював насосний агрегат № 3 (Lowara) з потужністю двигуна 132 кВт, а в часи максимального водо розбору та літній період часу, в зв’язку із нехваткою води у віддалених районах міста, в роботу запускався насосний агрегат № 2 (Д630-90) з потужністю двигуна 315 кВт. За час експлуатації ВНС проводились поточні та капітальні ремонти обладнання та будівлі насосної станції. В процесі розширення системи водопостачання міста було добудовано машинне відділення № 2 насосної станції, яке розташовано безпосередньо на всмоктуючих та напірних технологічних трубопроводах. Трубопроводи в зв’язку із тривалим терміном експлуатації повністю зношені та потребують термінової заміни. Стан запірної арматури, кабелів живлення, електрообладнання та насосного обладнання є незадовільними і потребує реконструкції. В зв’язку з тим, що насосна станція працює в безперервному цілодобовому режимі і проведення робіт по заміні технологічних мереж неможливо без зупинки роботи обладнання, для забезпечення можливості проведення робіт по її реконструкції, керівництвом підприємства було прийнято рішення про введення в дію ВНС-2 «Резерв».
Для забезпечення стабільного водопостачання міста був відремонтований та введений в експлуатацію недіючий резервуар чистої води об’ємом 500 м3. В процесі підготовчих робіт спеціалістами підприємства було вивчено близько десяти технологій гідроізоляції будівельних конструкцій та обрана оптимальна за показником «ціна-якість» технологія гідроізоляції резервуарів питної води. Роботи по внутрішній гідроізоляції виконувались силами ІКВВКП та підрядною організацією ТОВ «БІЛДКРАФТ».
Були проведені наступні ремонтно-будівельні роботи:
1. Демонтована стара штукатурка та бітумна гідроізоляція в резервуарі.
2. Виконано посилення будівельних конструкцій (плит перекриття) за допомогою встановлення додаткових опор.
3. Демонтована заповнююча суміш між блоками резервуару з подальшим заповненням швів гідроізолюючою сумішшю.
4. Виконані роботи по улаштуванню штроби по примиканням стіна-стіна та стіна-фундаментна плита із подальшим закладенням до неї спеціальної гідроізолюючої суміші та улаштуванням викружки.
5. Герметизація прохідних елементів (трубопроводів).
6. Гідроізоляція примикань, швів а також стін, днища та колон в 2 шари.
Вартість робіт з облаштування внутрішньої гідроізоляції резервуару склала 400,6 тис. грн.. Гідроізоляція зовнішніх поверхонь резервуару була виконана силами підприємства самостійно. Після завершення всіх ремонтно-будівельних робіт резервуар чистої води був перевірений на відсутність витоків, продизенфікований та запущений в експлуатацію. Контроль за якістю води в резервуарі в процесі його дезінфекції та перевірки здійснювала відомча лабораторія підприємства.
В резервуарі було змонтовано новітнє насосне обладнання італійського виробництва, а саме: два глибинних насосних агрегати PENTAX кожний номінальною потужністю 240 м3 на годину, напором 10 атм. та потужністю електродвигуна 92 кВт в комплекті з кожухами охолодження які забезпечують подачу питної води до споживачів міста. Керування насосними агрегатами здійснюється в автоматичному режимі по заданим персоналом параметрам роботи за допомогою приладів регулювання частоти обертів двигунів насосів. Насосні агрегати запрограмовані на підтримання постійного тиску в розподільчій мережі 7,2 атм. та в залежності від потреби споживачів перекачують від 90 до 260 м3 на годину питної води.
Для забезпечення з’єднання напірних трубопроводів насосних агрегатів з існуючою мережею були побудовані нові ділянки водоводів другого підйому по території водопровідної насосної станції з встановленням двох приладів обліку для здійснення технологічного контролю за поданою в мережу водою, монтажем запірної арматури та 4-х камер переключень.
Загальна вартість робіт по введенню в дію ВНС-2 «Резерв» складає 2,2 млн. грн., в тому числі з місцевого бюджету було профінансовано 1,4 млн. грн..

На теперішній час існує наступна технологічна схема подачі питної води споживачам міста: від артезіанських свердловин Ізюмського водозабору, які працюють поперемінно, питна вода по водоводам першого підйому потрапляє до РЧВ 500 м3. В часи максимального водорозбору в роботі задіяно до 8 свердловин, а в часи мінімального водорозбору працює одна свердловина. В резервуарі питна вода проходить знезараження розчином гіпохлориту натрію. Конструкцією передбачена ємність для розчину гіпохлориту натрію об’ємом 200 л з регулюючою запірною арматурою, яка встановлена на горловині резервуару. Контроль за якістю знезараження питної води здійснюється безпосередньо на місці лаборантами-хіміками, які здійснюють відбір проб та перевіряють її на вміст дезінфікуючої речовини. Після знезараження питна вода за допомогою насосного обладнання подається до системи подачі і розподілу води централізованої системи водопостачання міста Ізюм.
Також було капітально відремонтовано приміщення операторської де знаходиться персонал який обслуговує обладнання артезіанських свердловин та ВНС-2 Для здійснення постійного контролю за технологічним обладнанням в приміщенні операторської знаходяться робочі журнали, які заповнюються обслуговуючим персоналом насосної станції позмінно та контролюються безпосередньо керівництвом служби з водопостачання і головним інженером підприємства. Так по артезіанським свердловинам здійснюється контроль за часом їх роботи, величиною спожитого насосними агрегатами струму, тиском в мережі та кількістю поданої води. По насосній станції 2-го підйому контролюються наступні показники: величина спожитого струму, частота обертів двигуна, тиск в мережі, часи роботи насосного агрегату та кількість поданої насосною станцією води. Також контролюється кількість спожитої обладнанням електроенергії. В разі виявлення відхилення будь-якого з технологічних параметрів від номінальних (паспортних) показників, персонал здійснює відповідні записи в робочих журналах та терміново повідомляє про це інженерні служби підприємства для вжиття відповідних заходів.

Переглянути  додатково відеоматеріал можна за інтернет адресою: https://youtu.be/ARbxAFJ_xpU

SONY DSC   SONY DSC   SONY DSC

SONY DSC   SONY DSC   SONY DSC

SONY DSC   SONY DSC   SONY DSC

Комментарии закрыты.

Сплатити за послугу
Пошук по сайту
Прилади обліку:
Шановний абоненте!
Ізюмське комунальне виробниче водопровідно-каналізаційне підприємство пропонує Вам передавати показники засобів обліку на електронну пошту ІКВ ВКП ikpvkp@i.ua до 20 числа щомісячно за формою: Особистий рахунок; ПІБ; Адреса; № лічильника; Дата; Показники; Контактний телефон.
Календар
Ноябрь 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Окт   Дек »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Вхід