Чи доречне порівняння?

Останнім часом стало звичним що Ізюмський водоканал порівнюють  з іншими підприємствами водопостачання області  та  й України в цілому,  при цьому наводять приклади міст де вода дешевша, неодмінно дорікаючи цим. А от чи коректним є порівняння підприємств питного водопостачання різних міст, без врахування географічних умов та кількості споживачів. Звісно що ні. Чим більше місто за чисельністю споживачів тим дешевше водопостачання, чим більш рівнинна місцевість на шляху води до споживача,  тим водопостачання дешевше. Чим ближче від джерела водопостачання до споживача тим вода дешевша, ну і звісно вода що постачається з свердловин — дорожча за воду що постачається з відкритих водойм.

Які ж аналогічні підприємства, на нашу думку, можна взяти для порівняння, а кого в принципі не можна порівнювати взагалі?

Справедливо та реалістично порівнювати можливо міста з населенням від 40 до 60  тис. осіб, які мають схожу специфіку водопостачання і такими можуть бути наші сусіди: Куп’янськ, Балаклія, Красноград та інші. І все дійсно підлягає порівнянню за виключенням двох складових, які відрізняють Ізюмський водоканал від наших сусідів.

Перше: наші колеги подають воду максимум в один-два підйоми сумарним тиском до 7 атм., а ІКВВКП, в зв’язку із тим, що рельєф міста  має значні перепади висот, подає воду чотирма підйомами сумарним тиском 21 атмосфера. І ця різниця вартує 20% в складі тарифу на водопостачання.

Друге: чим далі транспортується вода  від її видобутку до кінцевого споживача, тим дорожча її вартість. Транспортування води з Букінського водозабору до  контррезервуарів селища «Верхнє» здійснюється на відстань 17 км, крім того перепад висот по місцевості на цій ділянці водопровідної мережі  теж складає близько 70 м, що також призводить до збільшення витратної частини в складі тарифу на водопостачання не менше ніж на 5%.

Таким чином, враховуючи вищезазначені відмінності, при інших аналогічних складових, тариф на водопостачання для споживачів підприємства повинен бути на 25% вище ніж у наших сусідів, а на сьогодні, він навіть нижче в середньому на 24,5%, що загрожує майбутній життєздатності підприємства. Протягом останніх років вжито ряд заходів щодо зменшення витрат електричної енергії, які дали досить суттєвий результат: витрати електричної енергії зменшено з 14000 кВт. год. за добу до 7 000  кВт. год. за добу. Окрім цього вживались інші організаційно-технічні заходи щодо економії коштів з метою стримання зростання тарифів, проте на сьогодні можливості мінімізувати витрати майже вичерпано.

Якщо сказати загалом — водна інфраструктура України знаходиться в критичному стані. Майже 30% населення не мають можливості користуватися послугами централізованого водопостачання. Україну відносять до «червоної зони» по запасах води. А наше місто користується артезіанською водою найвищої в регіоні якості. Деякі мешканці взагалі цього не цінують, використовуючи її нераціонально, особливо в літній період. Користуючись нагодою закликаємо споживачів послуг централізованого водопостачання більш відповідально ставитись до водокористування. В свою чергу обіцяємо робити все для того щоб мешканці м. Ізюм та Ізюмського району і надалі отримували якісні послуги централізованого водопостачання.

Вітаємо всіх з Новорічними та Різдвяними святами. Бажаємо здоров’я, миру та чистої води !

Заступник Ізюмського міського голови                                      

Михайло ІЩУК

Комментарии закрыты.

Сплатити за послугу
Пошук по сайту
Прилади обліку:
Шановний абоненте!
Ізюмське комунальне виробниче водопровідно-каналізаційне підприємство пропонує Вам передавати показники засобів обліку на електронну пошту ІКВ ВКП ikpvkp@i.ua до 20 числа щомісячно за формою: Особистий рахунок; ПІБ; Адреса; № лічильника; Дата; Показники; Контактний телефон.
Календар
Январь 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Дек   Фев »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Вхід